Pembe Fikirler

Japon Kadınların Dillere Destan Güzelliklerinin Sırları

Japon Kadınların Dillere Destan Güzelliklerinin Sırları

Zerafetleri ve asil duruşları ile erkeklerin hala ilgisini çeken Japon kadınlarının güzellik sırları neler? İpek gibi saçları ve pürüzsüz ciltleri ile Japonların güzellik sırlarının başında yeşil çay geliyor.

 

Japonların Yüz Güzellik Sırları

 

Japonların geleneksel yüz masajı kobido cildi sıkılaştırmak ve rahatlatmak için uygulanır. Masaj yolu ile yapılan ürün ciltteki kan akışını arttırır ve cilde enerji verir. Japonlar kabido ile bazı özel yağlar ve losyonlar karıştırarak ciltlerini temizleyerek beslerler. İhmal etmeden uygulandığında gözle görülür gençlik katar.

 

Yeşil Çay Cilt Maskesi

  • Yeşil çay ( 4 poşet )
  • Sıcak su ( 1 bardak )
  • Kil ( 2 yemek kaşığı )
  • Çay ağacı yağı ( 2 damla )

Sıcak suyun içerisinde yeşil çayı demleyin ve süzün içine kalan karışımları ilave ederek cildinize uygulayın. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. Haftada 2 kere uygulanabilir.

 

Yeşil çayın o kadar çok faydası var ki. Japonların günlük içeceği olan yeşil çay ciltteki kırışıklıkları azaltarak antioksidan özelliği bulunduruyor. Her sabah içilen 1 fincan çay cildi dış etkenlerden ve güneşten korumaya yardımı olur.

 

Japonların Bebek Gibi Ciltlerinin Sırrı

Nuka veya sake denilen pudraları, nilüfer ve beyaz çay ile harmanladıkları karışımı ciltleri süren Japonlar cilt bakımlarına çok önem veriyorlar. Makyaj pudrası cildi temizlerken nilüfer çiçeği de cildin yumuşamasında etkili oluyor.

 

Japonların Saç Maskesi

Kamelya Yağını saçlarınıza ve saç köklerine yedirip yarım saat bekletin. Süre sonunda saçlarınızı temizleyin. Banyo sonrası saçlarınızı kurutmadan 2 – 3 damla alıp saç uçlarına doğru sürün.

 

Japonlar Kamelya Yağını Kullanıyor

  • Saç bakımları için kamelya yağını tercih eden Japonlar bu yağ sayesinde saçlarının dümdüz ve ışıltılı olduğunu söylüyorlar.
  • Geceleri ciltlerine de uyguladıkları kamelya yağı cildin yağlanmasını engellerken çatlakların görünümünü de hafifletiyor.
  • Kamelya yağı tırnaklara sürüldüğünde limon kadar etkili, tırnakların çatlamasını ve kırılmasını önlüyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.