Pembe Fikirler

Yağlı Ciltler Nelere Dikkat Etmeli?

Yağlı Ciltler Nelere Dikkat Etmeli?

Yağlı ciltlerin dikkat etmesi gerekenler? Yağlı ciltlerin temizlenmesi, bakımı ve uyguladığı makyaj tipi bile cildin yapısını etkiler. Cildin daha fazla yağ salgılamaması için her aşamada dikkatli tedavi yöntemleri uygulamak gerekmektedir.

 

Yağlı Ciltlerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Yağlı cilde sahip kişilerin yaptıkları en büyük hata ciltlerini sabun ile temizleyerek kurutmalarıdır. Sabun yerine köpük temizleyicilerle cilt temizliği yapılmalıdır.

Eller ve yüz temas halinde olmamalıdır. Pek çok bakteri taşıyan eller yüz ile temas ettirildiğinde yağlanma artar ve sivilce oluşumu görülür.

Yağlı cilde sahip olan kişilerin makyaj yapması uygun değildir. Kalın tabakayla örtülmüş fondötenli bir ciltte yağ salgısı daha çok artar. Bunun için ten makyajı tavsiye edilmez.

Yapılan makyaj mutlaka temizlenmelidir. Gece boyunca gözenekleriniz kapalı halde olursa yağ miktarı daha çok artar. Gözenekler genişler ve siyah nokta oluşur.

Özel günlerde ten makyajı yapmak istiyorsanız su bazlı kapatıcılardan yararlanın. Emilimi daha kuvvetli olan likit fondötenler gözenekleri daha az tıkar.

Yağlı cilde makyaj yaparken kullandığınız allığa dikkat edin. Krem allıklardan uzak durun. Toz allıklar yağlı ciltler için daha uygundur.

Cildiniz yağlı olduğu için yaptığınız makyaj iyi durmuyorsa gözlere veya dudaklara yoğunluk katın. Dudaklarınıza çarpıcı renklerde rujlar deneyin. Gözlerinizin güzelliğini ön plana çıkarın ve cildinizdeki problemleri gizleyin.

Yağlı ciltler dikkat etmeli ayrıca maske ve kürler uygulamalı dikkat edeceğiniz diğer detaylar ve maske tarifi için Yağlı ciltler için öneriler konumuza bakabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.