Pembe Fikirler

Çay İle Yapabileceğiniz Güzellik Maskeleri

Çay İle Yapabileceğiniz Güzellik Maskeleri

Günlük hayatımızda çok fazla tüketilesi uzmanlar tarafından zararlı olarak görülen çayın bakın dışarıdan cilt bakımı olarak uygulandığında ne kadar çok yararı var. Çay ile yapabileceğiniz güzellik önerilerini sizler için hazırladık…

 

Çayın Sivilceye Etkisi

Çayın en etkileyici özelliği ise demlenmiş poşet çayın sivilce üzerindeki etkisi. Sivilcelerin üzerine demlenmiş çay poşetin ılık halde ilen koyun 5 dakika bekletin ve yıkamayın. Şaşıracaksınız.

 

Cildi Canlandıran Maske Tarifi

  • Bal ( 1 tatlı kaşığı )
  • Yoğurt ( 3 yemek kaşığı )
  • Çay ( 1 tatlı kaşığı )

Bütün malzemeleri tahta bir kaşıkla karıştırın ve gözleriniz hariç tüm cildinize yedirin. 15 – 20 dakika ciltte beklettikten sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın. Cildi canlandırır, yeniler ve yumuşatır. Haftada 1 kez yapmanızda fayda var.

 

Şişmiş Gözler İçin Çay Maskesi

  • Su ( 1 cezve )
  • Çay ( poşet 2 tane )

Poşet çayı kaynamış suyun içerisine koyun demlendirin ve daha sonra suyunu süzerek dolapta soğumasını bekletin. Soğuyan çayı pamuğa bandırın uzanın ve gözlerinizin üzerine koyun. Bu şekilde 10 – 15 dakika sabahları gözlerinize çay maskesiniz uygulayın. Göz şişliğini geçirir ve göz yorgunluğunu alır.

 

Saçları Canlandıran Bakım

Normal demlediğiniz çayı banyoya girerken yanınıza alın ve şampuan sonrası temizlenmiş saçlarınıza yedirerek dökün. Saçlarınıza çayın 5 – 10 dakika kalmasını sağlayın. Banyo sonrası saçlarınızın kendiliğinden kurumasını sağlayın. Makine ile zarar vermeyin.

 

Çayın içerisindeki tein maddesi saçlarda antioksidan görevi görür. Saçları besler ve canlandırır. Aynı zamanda çay ile yapılan saç bakımı saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırıyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.