Pembe Fikirler

Karma Ciltler İçin Maske Tarifi

Karma Ciltler İçin Maske Tarifi

Karma ciltler; cilt bakımı ve kozmetik ürün kullanımı açısından oldukça zor ciltlerdir. Çünkü alacağınız ve kullanacağınız ürünler kuru olursa cildinizde çok fazla kuruma yapar yağlı olursa aşırı akne oluşumuna yol açar. Karma ciltlere sahip bayanlar cilt yapılarına en uygun ürünler için mutlaka cilt analizi yaptırmalı.

* Bal, yoğurt ve mısır unu 1 tatlı kaşığı kadar bir araya getirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürüp 20 dakika kadar bekleyin ve ardından cildinizi yıkayıp temizleyin. Siyah noktaları giderecek olan bu tarif, karma cilt yapısı için uygundur.

Maden suyuna birkaç damla limon sıkın ve buz kalıbına döküp buzdolabına koyun. Bu buz kalıplarını yüzünüze sürebilirsiniz.

* Limon, havuç, salatalık, su teresi, elma ve maydanozu sıkıp cildinize sürün. 5 dakika kadar bekleyip, ılık su ile yıkayın.

* Elma suyunu cildinize sürerek gözeneklerin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

* 2 yemek kaşığı gül yaprağı, 1 tatlı kaşığı bak ve yeteri miktarda gül suyunu karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yüzünüze sürüp 10 dakika kadar bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyin.

* Üzümü sıkıp suyunu damla damla iki kahve kaşığı nemlendirici kremin içine katın. Maskeyi yüzünüze sürüp on dakika bekletin. Haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

* Limon suyu, kil ve 2 damla zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı cildinizin yağlı bölgelerine sürün. 15 dakika bekledikten sonra yıkayıp temizleyin.

* Bir kahve kaşığı elmanın içini iyice ezerek iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve yirmi dakika yüzünüzde bırakın. Haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

* Yumurta sarısı ve nemlendirici kremi karıştırıp cildinize kalın bir tabaka halinde sürün. 20 dakika bu maskeyi cildinizde beklettikten sonra yıkayıp temizleyin. Haftada 2 kere tekrarlayabilirsiniz.

* Bir tatlı kaşığı bira mayası ve bir tatlı kaşığı ılıtılmış sütün içinde eritilir. Karışım bir saat serin bir yerde bekletilir. Mayalandıktan sonrada tüm yüze sürülür.On dakika kadar ciltte bekletilir ve durulanır.

* Az miktarda süt ve rendelenmiş elmayı karıştırıp pişirin. Ilık haldeyken karışımı cildinize sürün. Maskenin kurumasını bekleyin ve kuruduktan sonra yüzünüzü gül suyuna batırılmış pamukla silerek temizleyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.