Pembe Fikirler

Sivilcelere Elma Sirkesi ile Veda Edin

Sivilcelere Elma Sirkesi ile Veda Edin

Cilt sorunları için sıkça kullanılan elma sirkesi, cildinizdeki lekeleri gidermede ve sivilce tedavisinde etkili yöntemlerden biridir. Saç bakımı ve zayıflama alanlarında da kullanılan elma sirkesi, sizlere aktaracağımız tarifler sayesinde sivilce sorununuzu kısa zaman içinde çözecektir. Hafif ve orta dereceli sivilcelerde faydalı olan elma sirkesi içerikli maskeyi düzenli olarak kullanmalısınız.

 

Elma sirkesinin Antiseptik olması da başka bir etkisi. Sirkenin antiseptik özelliği sivilceden kaynaklı iltihaplanmayı kurutuyor. Cildin sivilce oluşmasını etkileyen bakterileri o bölgeyi temiz tutarak engelliyor. Sirke ciltteki Ph dengesini korumada da önemli bir etken.

 

Sivilceler İçin Elma Sirkesi Nasıl Kullanılır?

Sivilceleri kurutan ve aynı zamanda sivilce oluşumunu önleyen doğal tarifler, gücünü elma sirkesinin antiseptik özelliğinden almaktadır. Bakterilerin gelişimini durdurarak sivilcelerle savaşan 2 adet tarifi sizlerle paylaşıyoruz. Bu tariflerden sizin için en uygun olanı tercih etmeli ve düzenli olarak kullanmaya başlamalısınız.

 

Elma Sirkesi Kürü

  • Elma sirkesi
  • Pamuk

Pamuğa bir miktar elma sirkesi dökün ve pamuğu önce sivilce çevresine, ardından da sivilcenin üzerine sürün. Birden fazla sivilce için farklı pamuklar kullanın. Elma sirkesini sürdüğünüzde cildinizde kaşıntı yaparsa elma sirkesi ve eşit oranda su karışımı hazırlayıp bu karışımı cildinize uygulayın. Sirkeyi sürdükten sonra 15 dakika kadar beklemeli ve ardından cildinizi yıkayıp durulamalısınız. Elma sirkesi cildinizde kuruluğa neden olacağı için uygulama sonrasında cilt nemlendiricinizi sürmeyi unutmamalısınız.

 

Elma Sirkesi Buharı

  • 1 bardak su
  • Yarım bardak elma sirkesi

Elma sirkesi ve suyu karıştırıp kaynatın. Karışım kaynama noktasına geldiğinde ocaktan alın ve geniş bir kap içerisine koyup yüzünüzü suyun buharına tutun. Bu esnada başınızı bir havlu yardımıyla örtüp buharı kontrol edebilirsiniz. 10 dakika kadar cildinizi buhara tuttuktan sonra pamuğu sirkeli suya batırıp sivilceleriniz üzerine sürün. Yarım saat bekleyin ve sonrasında cildinizi yıkayıp kurulayın. Haftada 2 kere bu tarifi tekrarladığınızda sivilcelerinizden kısa zamanda kurtulacaksınız.

 

Tariflerde kullanacağınız sirkenin doğal olması gerekmektedir. Doğal olmayan sirkeler cilt üzerinde kızarıklık ve kaşıntı yapabilmektedir. Diğer kullanım alanları (zayıflama, saç bakımı vs.) için elma sirkesinin faydaları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.