Pembe Fikirler

Sivilcelere İyi Gelen Yiyecekler

Sivilcelere İyi Gelen Yiyecekler

Sivilce oluşumunu engellemek için beslenmeye özen göstermek gerekir. Vücut için gerekli vitamin ve minerallerin yeteri düzeyde alınması ile cilt daha canlı ve sağlıklı görünecektir. Sivilcelere iyi gelen yiyecekler ile cildinizi temizleyebilir ve pürüzsüz hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

Sivilceler İçin Yiyecekler

Yeşil Sebzeler: Sivilce oluşumunu yeşil sebzeler engellemektedir. Yeşil sebzeler arasında bulunan ıspanak, sivri biber, salatalık, yeşil kabak, pırasa ve brokoli tüketerek sivilceler ile mücadele edebilirsiniz. A, C ve K vitamini açısından zengin olan yeşil sebzeler, vücudunuzun düzenli gelişimi için etkilidirler.

 

Patates: B ve C vitamini barındıran patates, aynı zamanda demir, bakır, protein ve fosfor açısından da faydalıdır. Sivilcelerin içten kurumasını sağlayan patates, maske olarak da sivilce tedavisinde kullanılmaktadır.

 

Sarımsak: Sağlık için oldukça faydalı olan sarımsak, A, B1 ve C vitamini ile cildinizi gençleştirir ve daha canlı görünmesini sağlar. Aminoasit, mineral ve vitaminler açısından zengin olan sarımsak, kalp damar yolu hastalıklarına da iyi gelmektedir.

 

Sivilceler için sarı ve turuncu meyveler: Meyve tüketerek sivilcelerin daha kolay geçmesini sağlayabilirsiniz. Vücuttaki kan hücrelerini temizleyen meyveler, hücrelerin daha kolay bölünmesini sağlayarak sağlıklı olmamızı sağlar. Maske olarak da kullanılabilen bu meyveler, sivilce tedavisinde oldukça etkilidir.

 

Balık: Yüksek oranda çinko içeren balık, sivilcelerin hafiflemesinde yardımcıdır. Protein, mineral ve vitamin bakımından da zengin olan balık türleri, sağlık için çok faydalıdır. Omega3 asitlerinin oldukça sık görüldüğü balıklar cilt üzerinde olumlu etkiler yaratır.

 

A vitamini, B6 vitamini, Betacaroten, C vitamini, Çinko, E vitamini, Folik asit, Krom ve Silisyum. Bu vitaminler sivilce oluşumunu içten kurutarak yeni sivilce çıkmasının önüne geçerler Eczanelerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Sivilce tedavisi için yukarıda belirtmiş olduğumuz sebze ve meyveleri yeteri miktarda tüketmeniz gerekmektedir. Beslenmenize dikkat ediyorsanız sivilce maskesi ve kürleri ile doğal bir şekilde sivilcelerinizi kurutabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.