Pembe Fikirler

Şems Arslan Tırnak Bakım Önerileri Ve Doğal Kür Tarifi

Şems Arslan Tırnak Bakım Önerileri Ve Doğal Kür Tarifi

Günlük hayatımızda bakım yapmak ve aynı zamanda yaptırmak, oldukça önemlidir. Kimi zamanlarda aksaklık gösterdiği için ve aynı zamanda düzenli yapılmadığı için; istediğimiz sonuçları alamayabiliyoruz. Ne var ki kimi kürler sayesinde kolaylıkla istediğimiz bakıma kavuşabiliyoruz. Bunlardan en önemlisi ise; uzmanlar tarafından tarifleri verilen bakım kürleri olmaktadır. Özellikle de Şems Arslan‘ın bakım kürleri hakkında az çok bilginiz vardır. Şems Arslan tırnak bakımı hakkında bilgi vereceğiz.

Tırnak Bakımı Neden Önemlidir?

Günlük işlerimizi yaparken, ellerimiz her gün farklı bir yere dokunuyor. Gerek toplu taşımada gerek ise de iş yerinde çok fazla mikrobu aslında bünyemizde taşıdığımızı fark etmiyoruz. Tırnak bakımı, bu bağlamda oldukça önemlidir. İçlerinde pislik olması hoş bir görüntü yansıtmayacağı gibi aynı zamanda da mikropları toplamaktadır. Gün içerisinde sık sık yıkanması da lazımdır elbette, fakat daha sonralarında kesilmediği takdirde, çok daha fazla zarar görmeye neden olacaktır. Bu bağlamda ise bakım kürleri tarifi vereceğiz.

Şems Arslan Tırnak Bakım Kürü

  • 2 bardak sıcak su
  • 1 adet limon suyu
  • 2 çorba kaşığı balık yağı
  • 2 çorba kaşığı buğday nişastası
  • 2 çorba kaşığı zeytinyağı

Öncelikle kendinize kapaklı bir kavanoz ayarlamalısınız. Bu sayede bakım kürünü rahatlıkla saklayabileceksiniz. Saydığımız tüm malzemeleri bu kavanozun içerisine ekleyerek; hepsini güzelce karıştırın ve haftada 3 kere ya da gün içerisinde 1 kere olmak şartı ile el ve tırnaklarınızı uygulayabilirsiniz. Aslına bakarsanız bu bakım kürü sadece tırnaklara değil; aynı zamanda elleri de beslemektedir. Bu bakım kürünü buzdolabında saklayabilirsiniz, zamanla el ve tırnaklarınızın hem daha bakımlı hem de daha güçlü olduğunu göreceksiniz.

Şems Arslan El ve Ayak Tırnak Mantarları İçin Krem

  • 250 gram tereyağ
  • 1 toprak kap
  • 1 bardak çam iğneleri

Aldığınız toprak kabın içerisine öncelikle çam iğnelerinin bir miktarını ekliyoruz. Daha sonrasında ise üzeri kapanana kadar tereyağını ekliyoruz. Daha sonra tekrar üzerinde kalan çam iğneleri ve kalan tereyağını ekleyip üzerini folyo ile kapatıyoruz. Bundan sonra ki aşamada ise; 6-7 saat 25 derecelik fırında bekletilmesi. Karışımı çıkarttıktan sonra ise; bir tülbent yardımı ile sıvısını alacağız. Bu oluşan karışımı her akşam yatmadan önce mantar olan bölgeye uygulayabilirsiniz. 2 ayın sonunda, etkisini göreceksiniz. Aynı zamanda saklamak içinde; buzdolabını kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.