Pembe Fikirler

Dudak Çatlaması Nasıl Geçer

Dudak Çatlaması Nasıl Geçer

Dudak bakımı koruyucusu ile kışın dudak çatlamasına artık veda edeceksiniz. Çatlayan dudaklar hem görselliğiniz bozar, makyajınızın güzel durmasını engeller üstelik canınızı da yakar. Bunun için evde hazırlayabileceğiniz dudak bakım koruyucusunu hem ekonomik hem de doğal yollarla yapıldığından rahatça dudaklarınıza kullanabilirsiniz.

 

Dudak çatlamasını geçirmek için sürekli koruyucu kullanmak zorundasınız. Ama kozmetik reyonlarından satın aldığınız koruyucular kimyasal içerikli olduğundan ve ağız bölgenize uyguladığınızdan dudaklarınıza bakım yaparken size zarar verebilir. Bu yüzden doğal yollarla hazırlanmış ürünleri kullanmak en sağlıklı olanıdır.

 

Çatlayan Dudaklar için Maske Tarifi

Malzemeler: – Keten tohumu ( 4 tatlı kaşığı çekilmiş olacak ), – Hindistan cevizi yağı ( 1 tatlı kaşığı )

 

Hazırlanışı ve uygulanışı: İki yağıda bir kaba koyun ve fırında eritin daha sonra ayrı bir yere dökün. Karışım soğuyuncaya kadar bekleyin ve ardından dudaklarınıza karışımı istediğini her an uygulayabilirsiniz. Rujunuzun altına uygulayacağınız bu dudak koruyucusu bakım ile hem dudaklarınız soğuktan çatlamayacak hem de görselliğinizde bir kayıp yaşamayacaksınız. Deneyince ne kadar etkili olduğunu fark edeceksiniz.

 

Dudak Çatlamasını geçirmek için uygulanan bir diğer yöntemde şekerle peeling yapmaktır. Dudaklarınıza şekerle iyice peeling yapıp ölü deriyi attıktan sonra 10 dakika bekletip dudaklarına bal sürünüz. Gün boyu dudaklarınızı nemlendirecek olan bal dudak çatlama oluşmasını da engelleyecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.