Pembe Fikirler

Yüz Tipine Uygun Allık Sürme Teknikleri

Yüz Tipine Uygun Allık Sürme Teknikleri

Allık makyajın vazgeçilmez malzemelerinden biridir. Allık kullanılmadan önce ise yüz şeklinizini doğru tanıyarak makul allık sürme tekniğini seçmelisiniz. Bilinçsiz bir şekilde sürülmüş allık, yüzünüzün olduğundan daha farklı ve bazı zaman kötü görünmesini neden olabilmektedir.

Oval yüze allık uygulama

Oval yüzde allığı elmacık kemiklerinin üzerine doğru uygulayın.

Yuvarlak yüze allık uygulama

Elmacık kemiğinizin altına netlik verin. Daha sonra bu netliği elmacık kemiğinizin üst kısımlarına doğru yumuşatın. Böylece yüzünüz daha ince görünürken elmacık kemiklerinizin de daha çıkık durmasını sağlamış olursunuz.

Uzun yüze allık uygulama

Yüzünüzü olduğundan daha da uzun göstermemek adına elmacık kemiklerinizden başlayarak kulağa doğru yatay hareketlerle allığınızı sürmelisiniz.

Köşeli yüze allık uygulama

 Allığı yüzünüze sürerken elmacık kemiklerinizden sürmeye başlayarak şakaklarınıza doğru uygulamalısınız. Bu allık sürme tekniği ile yüzünüzdeki keskin köşeleri yumuşatabilirsiniz.

Üçgen yüze allık uygulama

Yukardan aşağı doğru genişleyen bir yüzde allığı elmacık kemiklerinizden şakaklara doğru sürerseniz yüzünüzün alt kısmındaki genişliği de yumuşatmış olursunuz. Ters bir üçgen şeklinde yüze sahipseniz ise o zaman elmacık kemiklerinizin üzerinde daireler çizerek allığınızı uygulamalısınız ki yüzünüz daha ince görünsün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.