Pembe Fikirler

Adaçayı ve Biberiye İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Adaçayı ve Biberiye İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Bakım yapmak dediğimiz zaman, sadece cilt bakımı olarak değerlendiriyoruz. Halbuki vücudumuzun birçok bölgesinin bakıma ihtiyacı olduğunu bilemiyoruz ya da o şekilde davranıyoruz diyebiliriz. O halde yapılması gerekilen şeylerden birisi tüm vücudumuzu tanımak ve bakımı bu şekilde gerçekleştirmek olacaktır. Mesela saç bakımı için birçok öneriden bahsedebiliriz. Adaçayı ve biberiye ile bakım bunlardan en önemlileri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Biberiye ve Saç Dökülmesi

Saçlarımız en hassas bölgelerimizden birisi olmaktadır. Özellikle de saç şekillendirmek için kullandığımız malzemeler ve aynı zamanda kullandığımız bakım kremleri ve saç serumları saçlarımızın, yanlış kullanıldığı zaman, dökülmesine neden olacaktır. Saç dökülmelerinin önüne geçmek için ise; biberiye bakımı gerekmektedir.

Biberiyenin kullanım alanlarına baktığımız zaman sadece saç olarak düşünülmemesi gerilmektedir. Özellikle de böbrek rahatsızlıkları ve aynı zamanda adet düzensizliklerinde de kullanılmaktadır. Ama bizim şu an için kullanacağımız bölge saçlarımız olacaktır. İçerisinde bulunduğu bir madde sayesinde gerek saç dökülmelerine gerek ise de saçların hızla uzamasına etki etmektedir. Bu bakımdan dolayı da saç bakımlarının vazgeçilmez parçalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Biberiye yağı ile saçlarınıza belirli aralıklarla masaj yaparak, saçlarınızın uzamasını ve dökülmemesini sağlayabilirsiniz.

Adaçayı ve Saç Dökülmesi

Saç dökülmelerine ve aynı zamanda saçların hızla uzamasına büyük etki edecek maddelerden birisi de adaçayıdır. Adaçayının saç üzerinde biberiyeden çok daha fazla etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle de saç derilerinin tahriş olmasının önüne geçmesi, en büyük etkilerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Adaçayı ile yapacağınız bakımda, hemen bulabileceğiniz malzemeler bulunmaktadır. 1-2 yemek kaşığı zeytinyağı ve 1-2 çay kaşığı adaçayı yağı ile elde edebileceğiniz bir karışımdır. Haftada 2-3 kere bu karışımı saç derinize masaj yaparak uygulayın ve ardından 15-20 dakika bekleterek durulayın. Düzenli olarak kullandıktan sonra etkisini göreceksiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlarımızın bakımı bizler için oldukça değerlidir. Bir kadına baktığınız zaman, baştan aşağıya ne kadar bakımlı olduğunu anlayabilirsiniz. Saçlarımızda burada ki en önemli faktördür. Yukarıda önerdiğimiz malzemeleri kullanırken dikkat edilmesi gereken bir husus vardır ki; doktor kontrolünde saç deriniz için ilaç kullanıyorsanız, bu yağları da doktorunuza sorarak kullanmalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.