Pembe Fikirler

Bayan Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Bayan Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Hayatımızda kimi zaman her şey düzgün gitmeyebilir. Bu sadece aşk hayatı olarak geçerli sayılan bir durum da değildir üstelik. Kimi zaman iş hayatında kimi zaman eğitim hayatında kimi zaman ise arkadaşlarımızla aramızda çeşitli sorunlar çıkabilir ve depresyonun eşiğine gelebiliriz. O halde yapmamız gereken şey ne biliyor musunuz; saçımızı değiştirmek. Zaten bu zamana kadar hep öyle yapmadık mı? Ne zaman stresli olduk veya ne zaman üzüldük, anında başvurmadık mı saç kestirmeye veya saç şeklimizi değiştirmeye? O halde size bu konu hakkında bilgi vermek amacı ile bir kaç şeyden bahsedeceğiz. Bayan saç kesim modelleri ve isimlerinden bahsederken, bu tür saçların kime yakıştığından söz edeceğiz.

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Kısa Kesim Saç Modelleri

kisa-kesim-sac-modelleri

Kısa kesim saçlar son zamanların en popüler ve en kullanışlı saç modelleri arasına girmektedir. Gerçekten kullanışlı olması elbette herkesin tercih sebebi olmasını sağlıyor. Kısa saç model kesim saçların gerçekten avantajları da fazladır. gerek bakımı gerek ise de şekillendirmesi oldukça kolaydır. Tabi bu saçı tercih etmek isteyenler yuvarlak bir yüze sahip olmalıdır, aksi halde yakışmayabilir.

Küt Kesim Saç Modelleri

kut-kesim-sac-modelleri

Küçük yaşlarımızda en fazla tercih ettiğimiz saç modelidir. Tabi o zamanlarda bakım yapma veya şekillendirme gibi bir derdimiz olmadığı için, her şekilde rahat geliyordu. Boyun hizasında kesilen bir model olmak ile birlikte; boynu uzun olan kadınlarda oldukça güzel duran bir saç modelidir. Baktığımız zaman hem bakımı kolaydır hem de şekillenmesi. Özellikle de ince telli saçların küt kesimi, saçları daha gür gösterecektir.

Kat Kesim Saç Modelleri

kat-kesim-sac-modelleri

Her kadına yakışan modellerin olması nadirdir. Ama yüzünüz nasıl olursa olsun kat kesim her kadına yakışır. Şekil vermesi oldukça kolaydır. Hem saçları olduğundan fazla gür göstermektedir hem de ufak tefek nüanslar sayesinde hem geceye hem de güne hazır olabilirsiniz. Saçınızın oturması halinde gözünüze daha güzel gelecek olan bu model, en çok tercih edilenler arasındandır.

Yandan Kesim Saç Modelleri

yandan-sac-kesim-modelleri

 

Bu tarz saç modelleri, özellikle de ünlüler tarafından kullanılmaktadır. Hem ayrı bir havasının olduğunu hem de gayet güzel bir görüntü yarattığını söyleyebiliriz. Her yüz tarzına uygun olan bu model, aynı zamanda kullanışlı olmaktadır. Tabi bir diğer önemli noktası da; gece dışarı çıktığınız zaman şıklığı yansıtmasıdır.

Asimetrik Kesim Saç Modelleri

asimetrik-sac-kesim-modelleri-1

İnce boyunlu olmak çoğu zaman fayda sağlıyor diyebiliriz, aynı bu modeldeki gibi. Daha çok 20’li yaşlarda kullanılan bu saç kesim modeli, resmen bir zarafet örneğidir. Sadece fön bile çekseniz, hem gösterişli olacaksınız hem de şık gözükeceksiniz. Yüz hatlarınız geniş ve aynı zamanda uzun ise; seçmeniz gereken bir saç modelidir.

Kahküllü Kesim Saç Modelleri

kahkullu-sac-kesim-modelleri

Geniş alınlı olmak, tam da burada sizlere oldukça fazla yardımcı olacaktır. Eğer sizlerin de geniş alnı varsa, kahkül kestirebilir ve farklı bir havaya bürünebilirsiniz. Eskiden daha fazla tercih edilen bu model günümüzde, eskisi kadar tercih edilmiyor. Ama yine de kullananlar var ve oldukça güzel durduğu apaçık ortada.

U ve V Kesim Saç Modelleri

u-ve-v-kesim-sac-modelleri

İki farklı model diyemeyeceğiz, çünkü bu iki modelde birbiri ile oldukça benzer. U kesim saç modeli gerek at kuyruğunda gerek ise de farklı modellerde oldukça kullanışı olmaktadır ve herkes tarafından tercih edilen bir modeldir. Ama V kesim saç modeli biraz daha eskiden kaldığı için pek tercih konusu olmamaktadır. Her yüz tipine uygun iki saç modelidir.

Yan Tarafı Kazınmış Kesim Saç Modeli

yan-tarafi-kazinmis-kesim-sac-modeli

En çok dikkat çeken modeller arasına girmektedir. Genç kızların en çok tercih ettiği modeller arasında diyebiliriz. Saçın istenilen bir kısmı diğer tarafa bırakılarak, boş kalan kısım kazınır ve kimi zaman uzun kısım renkli saç boyaları ile boyanır. Çok marjinal bir saç kesim tarzıdır ve yapana farklılık kazandırır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.